KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK), 07.04.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bahse konu kanun ile, ister firmaya ait veriler, isterse firmanın etkileşimde bulunduğu kurum veya şahıslara ait bilgilerin, şahsiliğin korunması ilkeleri kapsamında, belli ilkelerle kontrol altına alınması gerekmektedir.

Kişisel kavramı üzerinde durulması gereken en önemli kavramdır. Genel ağ yapısındaki verilerinizden tutun da IK birimlerinin özel veri ve toplantılarına, kişisel raporlarına, Muhasebe birimlerinin kişiye özel tuttuğu ödeme bilgileri, tazminat, borç, haciz veya çocuk sayısı bilgileri dahi kişisel veri alanına girebilmektedir.

Kişisel verilerin doğru yer ve amaç için kullanılabilmesi için, bilmesi gereken kuralına ilaveten, bilmesi gereken en az ve gerçekten gerekli kişilerin organizasyon içerisinde belirlenmesi, dış ortamdan e-ticaret benzeri işler için kişisel veri almanız gerekiyorsa, kişisel verilerin ne kadar bir süre bir işlem için nasıl kullanılacağı belirlenmeli, bu süre içerisinde de bu bilgilerin her türlü saldırıya karşı korunması gerekmektedir.

KETEN Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık olarak, tüm iş süreçlerinizi inceler ve kişisel veri sayılabilecek tüm alanlar için yasal zemini oluşturacak çözümleri planlar ve hayata geçiririz.
İletişim
Merkez Şube
ADRES: Malazgirt Mah. Miktar Sokak Aydın Apt. No:11 İç Kapı No:2 Sincan / ANKARA
TELEFON: +90 (312) 557 2 333
MOBİL: +90 (545) 390 11 60
Copyright © 2019 KETEN Ltd.