SANALLAŞTIRMA
Sanallaştırma Teknolojisi, bilgi teknolojilerinin tarihsel gelişiminde ulaştığı en son ve en yeni trendlerden birisidir. Teknolojinin zamanla yaygınlaşması, ilk icad edilen protokol ve yapılarda dar boğazlara neden olmuş, bu konunun aşılmması amacıyla VLAN (Sanal Ağlar) kavramı geliştirilmiştir. Benzer şekilde, sanallaştırma teknolojilisi yedeklemede de RAID yapılarında kullanılmaktadır. Fakat günümüzde sanallaştırma kavramı bilgisayar sanallaştırması ile özdeşleştirilir. Bilgisayarınıza bir sanallaştırma yazılımı yükleyerek, 2 ayrı işletim sistemini aynı anda çalıştırabilirsiniz.

Kurumsal yapılarda ise sunucular üzerine kurulan lisanslı veya açık kaynak kodlu yazılımlar ile sunucu kümeleri oluşturulmakta, bu sunucuların birbirlerini yedekleyecek şekilde dizayn edilmesi ile sunucu kapasitelerine göre birden fazla sunucu sistem ve servisleri işletilebilmektedir. Yapıların büyüklüğüne göre NAS, SAN Veri depolama alanları, VLAN'lar gibi diğer sanallaştırma teknolojileri birlikte kullanılarak yedeklilik ve performansta yetkinlik artırılabilir.

KETEN Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık olarak; mevcut sistemlerinizi yönetebilir, bakımlarını gerçekleştirebiliriz. İhtiyaçlarınıza göre yeni yapıları planlar, projelendirir ve tesis ederiz.
İletişim
Merkez Şube
Ayyıldız Mah. 1644. Cad. Gül Sitesi
No:18 B Blok İç Kapı No:3
Etimesgut / ANKARA
Copyright © 2019 KETEN Ltd.